איך לאמץ כלב ולשמור על הבית נקי - פואנטה

איך לאמץ כלב ולשמור על הבית נקי

כלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם אבל לרוע מזלנו יש לו נטייה מסוימת לנשירת שערות. אז איך מאמצים אותו בלי לוותר על היגיינה וניקיון? הנה כמה הצעות

(תוכן מקודם)

אימוץ חיית מחמד היא דרך מצוינת ללמד את הילדים על אחריות ועל עזרה לזולת. מבין כל חיות המחמד שעומדות על הפרק, המועדפת על משפחות בארץ ובעולם היא כמובן הכלב. הוא נחשב לידידו הטוב ביותר של האדם, אפשר לאמץ אותו מגילאים שונים בהתאם להעדפות המשפחה ובעזרתו אף פעם לא תרגישו לבד.

הבעיה היחידה היא שהשערות של הכלב נוטות להתפזר ברחבי הבית ולהצטבר בפינות, מתחת לספות וליד הרהיטים. זה עלול לגרום לא רק עוגמת נפש למי שאין לו שואב אבק בהישג יד, אלא גם לפגוע בהיגיינה ובבריאות המשפחה. מצד שני, נשירת שערות של כלבים היא לא סיבה לוותר על יתרונות האימוץ.

שואב, מסרק ואוכל

הדרך הכי טובה לשמור על הבית נקי היא כאמור להחזיק בקרבת מקום שואב עוצמתי ולהשתמש בו ישירות על השערות והאבק. השואב גם יכול להתאים לנקודת הרביצה של הכלב, לכל אזור שבו הוא מבלה את שעות היום שלו ובמקרים מסוימים למרפסת או לגינה.

במקביל, רצוי להקפיד על סירוק של הכלב עם מסרק מיוחד אחד לכמה ימים. את המסרק ניתן להשיג בכל חנות חיות מחמד והעלות שלו לא אמורה לעלות על כמה עשרות שקלים. היתרון של המסרק הוא שבעזרתו ניתן ליזום את נשירת השערות – מחוץ לבית או בכל מקום אחר שבו נוח לאסוף אותן.

אנשי מקצוע מסכימים שנשירת שערות אצל כלבים היא גם פונקציה של בריאות. אמנם כל הכלבים משירים שערות, אך נשירה מוגברת עלולה להעיד על בעיות עור או על מזון שלא מתאים לגזע ולגיל. הפתרון כאן הוא לדאוג להשתמש בשמפו מתאים כאשר רוחצים את הכלב, להחליף לו את סוג המזון בשביל לבדוק את מידת ההשפעה על הנשירה ובמידת הצורך להתייעץ עם וטרינר.

איזה כלב מתאים לכם?

כמו כן, יש כלבים עם נטייה מופחתת לנשירת שערות. אם הבעיה היחידה שלכם היא עם השערות של הכלב, תוכלו לאמץ גזע עם מעט שערות או עם שערות צפופות. כאן נדרשת מכם תקופת הכנה מסוימת ואיסוף מידע רלוונטי, אך בסופו של דבר זה יהיה שווה את המאמץ.

לסיכום, נשירת שיער היא חלק בלתי נפרד מאימוץ כלב אבל אפשר להתמודד איתה בדרכים יחסית אפקטיביות. יתרה על כך, יש משפחות שבהן מנצלים את נשירת השיער על מנת ללמד את הילדים לקחת אחריות ולנקות. במקביל, אפשר להראות לילדים איך רוחצים את הכלב, לתת להם לסרק אותו וגם להביא איתם למפגשים התקופתיים עם הווטרינר כדי להעשיר את הידע ואת תחומי העניין שלהם.
תגובות: 0

נגישות