טסים לפורטוגל? קבלו רעיונות לשלושה אתרים מומלצים בליסבון

3 אתרים מומלצים בליסבון

בירת פורטוגל מציעה מגוון רחב של אתרי תיירות מומלצים ואפשר להגיע אליה במסגרת טיול מאורגן או עצמאי. הנה כל מה שצריך לדעת על אחד היעדים הכי חמים באירופה

אתרים מומלצים בליסבון

תוכן מקודם

ליסבון היא לא רק בירת פורטוגל אלא גם המרכז הכלכלי, המסחרי והתרבותי של המדינה.

מבחינה היסטורית יש לליסבון מורשת עשירה ותיירים מכל רחבי העולם מגיעים אליה כדי ליהנות מהמחירים הנמוכים ותנאי מזג האוויר המושלמים.

אפשר להזמין טיול מאורגן לפורטוגל ולנחות בליסבון כדי להתחיל את המסע באחד היעדים הכי חמים באירופה, או לעשות זאת באופן עצמאי. כמובן שלכל אפשרות יש גם יתרונות וחסרונות אחרים וטיול מאורגן לפורטוגל אטרקטיבי בעיקר בעיני משפחות עם ילדים.

אז מה עושים בליסבון? הנה 3 אתרים מומלצים במיוחד:

1. מוזיאו נסיונל דה ארטה אנטיגה

המוזיאון הלאומי לאמנות עתיקה לא מיועד רק לשוחרי אמנות מושבעים. מומלץ להגיע אליו כדי להיכנס לאווירה הנכונה, לראות את ההשפעות שהיו על פורטוגל לאורך ההיסטוריה ובעיקר לזהות את הייחודיות של ליסבון בהשוואה לערים אחרות במדינה.

המוזיאון פתוח לכל אורך השנה ואפשר לתאם בו סיורים מודרכים בשפה האנגלית. רוב הטיולים המאורגנים כוללים ביקור במוזיאון הזה וחבל לוותר עליו גם אם מגיעים לכמה ימים בודדים במדינה. בנוסף, אפשר להקדיש טיול שלם למוזיאונים ולעבור בין המוזיאון הלאומי לאמנות עתיקה למוזיאון העיצוב במרכז התרבות בלם או למוזיאון קלושטה גולבנקיאן המציג אמנות מודרנית.

2. הבאישה

זה אמנם אתר שלא צריך להמליץ עליו כי אין תייר שמגיע לליסבון ולא מבקר בו, אבל בכל זאת כדאי להרחיב על "הבאישה" – העיר העתיקה של ליסבון.

האזור הזה מועמד להפוך בקרוב לאתר מורשת עולמית של אונסק"ו וממנו ניתן להגיע בקלות למבנים אחרים בעלי עניין כמו טירת סאו ז'ורז'ה, כיכר המסחר או מנזר ז'רונימוש.

הייחודיות של "העיר התחתונה" כפי שהיא נקראת על ידי המקומיים נובעת מהבנייה מחדש לאחר רעידת האדמה של 1755. כבר אז הייתה הבאישה מוקד התרחשות מרכזי של ליסבון ומבחינת הפורטוגלים היא מייצגת לא פחות מכל אתר אחר את התרבות והמורשת שלהם.

3. מגדל בלן

"מגדל וינסנטה הקדוש מבלן", או בקיצור "מגדל בלן", נמצא על גדות נהר הטז'ו ברובע בלן והוא נבנה בתחילת המאה ה-16 כדי לציין את הגילויים של לא אחר מאשר ואסקו דה גמא.

במקור ניצב המגדל על אי קטן ליד הגדה הצפונית, אך עם השנים היא התקרבה אליו ובשעת שפל של היום הוא אפילו מוקף ביבשה.

גם מגדל בלן הוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית ולמבנה עצמו שני חלקים שהם המוצב והמגדל. המוצב שימש לצרכים הגנתיים והמגדל לשמירה.

המראה הפנורמי על גג המגדל עוצר נשימה ובמהלך הביקור ניתן לעבור בין תותחים מקוריים שמוצבים במוצב שבמשטח התחתון.

תגובות: 0

נגישות