קניות לשבת? זו רשימת רשתות המזון הזולות והיקרות במדינה

קניות לשבת? זו רשימת רשתות המזון הזולות והיקרות במדינה

רמי לוי, מגה, ויקטורי או שופרסל? הפערים בין רשתות המזון מגיעים ל-220 שקל על סל מוצרים זהה, לעתים במרחק של קילומטרים ספורים זו מזו

סניף רמי לוי בעכו הוא כנראה אחד הזולים ביותר במדינה, ואילו סניף קואופ ברחוב ש"י עגנון בירושלים הוא היקר ביותר – כך עולה מהבדיקה השבועית של סיירת המועצה לצרכנות ואתר פרייסז שפורסמה היום (3 בנובמבר).

הבדיקה כללה 471 סניפים של רשתות השיווק הגדולות בארץ, מהצפון ועד הדרום, ונמצא בה פער עצום על סל מוצרים זהה – כאשר המחיר הנמוך ביותר עמד על 657 שקל והגבוה ביותר על 879 שקל. מדובר בפער של 222 שקל!

הרשת הזולה ביותר היא רמי לוי, בה המחיר הממוצע לסל שנבדק עמד על כ-700 שקל, והרשתות היקרות ביותר הן מגה בעיר, טיב טעם וקו אופ – שם מגיע הסל למחירים של 840-850 שקל.
שופרסל שלי גם היא מככבת במעלה הרשימה, והמחיר הממוצע בסניפיה הוא כ-820 שקל – הרבה מעל הממוצע שעומד על כ-780 שקל.
יוחננוף ושופרסל דיל אמנם יקרות יותר מרמי לוי, אך מחיריהן נמוכים מהממוצע עומדים על כ-735 שקל. גם ברשת ויקטורי המחיר נמוך מהממוצע הארצי אך גבוה מברמי לוי – כ-750 שקל.

הסל שנבדק כלל 64 מוצרים מכל הקטגוריות – החל מירקות ופירות, דרך מוצרי מזון אחרים ועד חומרי ניקוי.

הפירוט המלא של המחירים מתפרסם באתר המועצה לצרכנות, ומומלץ לכל צרכן שמתלבט היכן לבצע את הקנייה השבועית להתעדכן שם, במיוחד לאור העובדה שהבדיקה מגלה פערים גבוהים אפילו באותו אזור. כך למשל, באזור מודיעין נמכר הסל שנבדק ב-843 שקל ברשת מגה, ב-824 שקל בשופרסל שלי, ב-755 שקל בשופרסל דיל בתוך העיר, ב-704 שקל בשופרסל דיל מחוץ לעיר ב-693 שקל ביוחננוף וברמי לוי (ישפרו סנטר) וב-671 שקל ברמי לוי בצומת שילת: פער של כ-150 שקל בטווח נסיעה של קילומטרים ספורים. 

דפנה הראל כפיר
דפנה הראל כפיר היא עיתונאית צרכנות ותיקה עם 25 שנות ניסיון בטלוויזיה, ברדיו, בעיתונות ובדיגיטל. בין היתר, ערכה את מדור הצרכנות בגלובס, הגישה פינות צרכנות בכאן 11, בקשת 12 וברשת, הגישה את התוכנית "צבע הכסף" בקול ישראל ועוד...
מאמרים אחרונים
תגובות: 0

נגישות