פורים בתקופת הקורונה

פורים בתקופת הקורונה

תחפושות לפורים

(תוכן מקודם)

פורים הוא חג הילדים הבלתי מעורער, זהו החג שבו הם יכולים להתחפש לכל מאווי ליבם, כל תחפושת, כל דמות, לכל דבר שחפצה בו נפשם. לא רק ילדים אוהבים את פורים אלא גם מבוגרים. בתקופה מאתגרת זו אשר עלינו להישמר מהתרועעות חברתית, לפורים לא יהיה את אותה החגיגיות המאפיינת אותו בכל שנה. לצערנו לא נוכל לצאת לתהלוכות ועדלאידע ברחבי הארץ, אך אל תיתנו לדבר לדכדך אתכם שכן עדיין ניתן לחגוג את החג הכי כיפי בשנה.

משלוחי מנות

למרות שנאלץ לחגוג את החג באופן מצומצם, אין זו סיבה לשכוח מהמסורות והמנהגים. אחד המנהגים היפים של החג הוא שליחה של משלוח מנות מאדם אחד לרעהו. אם אין לכם בבית סלסילה יפה, רכשו אחת בסופר ומלאו אותה בכל טוב, ממתקים, שוקולדים, חטיפים וסוכריות ואפילו מסיכה אם מדובר במשלוח עבור הקטנטנים. אם אתם שולחים משלוח עבור המשפחה הוסיפו גם בקבוק יין איכותי, וופלים משובחים ועוגיות.
אל תשכחו לצרף לכל משלוח מנות אוזני המן ורעשן!

תחפושות

הסמל המאפיין את החג בעיקר הוא התחפושת. אם אתם חוששים לצאת מהבית או שמא לא בטוחים כי תמצאו תחפושת בחנויות שכן פתוחות תוכלו בקלות להזמין תחפושות לפורים 2021 דרך האינטרנט. בלחיצת כפתור אחת פשוטה, מנוחיות ביתכם תוכלו להזמין כל תחפושת שאתם או הילדים רוצים לכבוד פורים.

איפור

אפילו אם אי אפשר לצאת מהבית, וחלקנו עדיין בסגר, קומו בבוקר מוקדם והשקיעו באיפור לכבוד התחפשות. אין ספק שהדבר יכניס את כולכם לאווירת החג.

תוכלו לאפר את הילדים לפי התחפושות שהם בחרו או סתם לדמויות או חיות שהם רוצים. כמו כן תוכלו גם אתם ההורים להשתתף בחגיגה להתאפר גם כן ולגשת כולם ביחד למטבח להכנת ארוחת חג חגיגית במיוחד.

אפיית אוזני המן

למי שמחפש פעילות מהנה עם הילדים, מומלץ לאפות ביחד אוזני המן. תוכלו למצוא ברחבי האינטרנט מתכונים רבים שמהם תוכלו להכין את האוזניים המיתולוגיות.

כמובן, תוכלו להכין אותן עם שלל מילויים שונים כגון: שוקולד, ממרח תמרים, ממרח פרג, ריבת תות, ממרח חלווה או כל מילוי אחר שאתם אוהבים.

שירי החג

כמו לכל חג יהודי גם לחג הפורים יש שלל שירים משמחי לבב, הכינו מראש מחרוזת שירי חג, ובבוקר כשהילדים קמים השמיעו להם אותם.

תוכלו לערוך תהלוכת תחפושות ושירים משלכם ממש בביתכם. תוכלו לעשות הילולה גדולה ושמחה בשילוב רעשנים, שירים וילדים שמחים ומחופשים.

יצירות עם הילדים

רגע לפני שהחג כבר כאן, תוכלו להכין עם הילדים יצירות נפלאות לכבוד החג. תוכלו להקריא להם את האגדה ולתת להם דפי צביעה ברוח החג, או שתוכלו להכין יחד איתם מסכות מבריסטול עם חוט גמיש שניתן לכרוך סביב הראש ולקשט אותן בשלל צבעים, מדבקות ונוצות.
לסיכום, אפילו שמדובר בפורים בתקופת הקורונה יש בהחלט שלל אפשרויות שניתן לעשות ביחד גם במסגרת המצומצמת של המשפחה הגרעינית.

 

1
נגישות