בקרוב: נספרסו נתב"ג - קפסולות נספרסו ללא מע"מ בדיוטי פרי
נספרסו דיוטי פרי

בקרוב: נספרסו נתב"ג – קפסולות נספרסו ללא מע"מ בדיוטי פרי

מי שמחפש קפסולות נספרסו ללא מע"מ ולא מגיע לאילת – ימצא בקרוב פתרון בבוטיק נספרסו נתב"ג שייפתח בדיטי פרי בטרמינל 3

קפסולות נספרסו הן בין המוצרים היותר מבוקשים בקרב ישראלים, ונתב"ג הוא אחד המקומות הפופולריים בארץ – אז מה יותר הגיוני מלפתוח חנות נספרסו בדיוטי פרי? במרץ 2020 יפתח לראשונה מותג הקפה הבינלאומי נספרסו בוטיק בדיוטי פרי של טרמינל 3 בשדה התעופה בן גוריון – שם יימכרו קפסולות נספרסו ללא מע"מ (אך לא מכונות קפה, אשר נמכרות בחנות טאצ'איט (TouchIt) בדיוטי פרי.

כמו מוצרים אחרים בדיוטי פרי, גם כאן לטסים תהיה אפשרות לרכוש את הקפסולות בדיוטי פרי, להשאיר אותן בשדה התעופה ולאסוף אותם עם השיבה ארצה. נקודת האיסוף היא הנקודה של חנות מוצרי החשמל טאצ'איט (TouchIt) מקבוצת אופיס דיפו באולם הנכנסים, מיד לאחר ביקורת הגבולות.

הבוטיק החדש יהיה פתוח 24 שעות ביממה והמוכרים בו יהיו מומחי קפה של נספרסו. המיקום – סמוך לאזור ההסעדה הראשי.

מי שמגיע לדיוטי פרי בימים אלה, רואה כבר את תחילת עבודות ההקמה, אשר מתבצעות בשיתוף צוות הריטייל של נספרסו מילאנו שהגיעו לישראל לצורך העיצוב.

נספרסו נתב"ג מחזקת את מעמד נספרסו בישראל

נזכיר כי נספרסו היא חברת בת של קונצרן המזון השוויצרי נסטלה, והיא פועלת ב -64 מדינות. בישראל פועלות שבע חנויות בוטיק – אחת מהן היא נספרסו אילת, שגם בה כמובן אפשר לקנות קפסולות ללא מע"מ.

הישראלים אימצו את מכונות הקפה של נספרסו ואת קפסולות נספרסו, למרות לאורך השנים עולות שוב ושוב טענות נגד נספרסו באשר למחירי הקפסולות הגבוהים בישראל.

כפי שפורסם כאן במדור תביעות ייצוגיות באתר פואנטה, בחודש יולי 2019 הוגשה בקשה לייצוגית נגד נספרסו (ת”צ 31840-07-19), בטענה שמדובר בחברה שהיא מונופול בישראל, והיא מנצלת את כוחה המונופוליסטי כדי לגבות מחיר מופרז על הקפסולות בישראל בהשוואה למחירן בעולם.

מדובר בבקשה שנייה של אותו לקוח – ובה הוא תובע כ-267 מיליון שקל מהחברה כפיצוי על הנזק שגרמה לצרכנים בשלוש השנים האחרונות – מאז הבקשה לייצוגית נגד נספרסו שהוגשה על-ידו בשנת 2016. הלקוח מתבסס על השוואת מחירים שביצע בין קפסולות נספרסו בישראל לבין מחירי נספרסו במדינות שונות. נספרסו מצדה טוענת שיש גם מדינות שבהן הקפסולות שלה יקרות יותר.

עוד נזכיר כי בשנים האחרונות יש שפע של חברות המייצרות קפסולות תואמות נספרסו – מאז שפג תוקף הפטנט של החברה.

גם מקדונלד'ס בדיוטי פרי

מתחם הדיוטי פרי בטרמינל 3 בנתב"ג משנה את פניו כל הזמן. כפי שפרסמנו כאן במדור תיירות בפואנטה, לאחרונה גם נפתח סניף מקדונלד'ס בדיוטי פרי בטרמינל 3 בנתב"ג, במקום סניף הבורגראנץ'.

רשת ההמבורגרים הבינלאומית כבר פתחה סניף בטרמינל 1, אך שם היא אינה יכולה למכור המבורגרים אלא רק מוצרים אחרים. בסניף בטרמינל 3 נמכרים כל מוצריה, אך עדיין לא ניתן למצוא שם את ההמבורגר הטבעוני של מקדונלד'ס.

בנוסף, כדאי לדעת שלמרות שמדובר בדיוטי פרי והציפייה היא למחירים נמוכים יותר, התפריט של מקדונלד'ס בדיוטי םרי יקר יותר מהתפריט בסניפים ברחבי הארץ – וזאת משום שרשות שדות התעופה מאשרת לה למכר שם במחירים היקרים יותר ב-10% ממחיריה הרגילים.

פואנטה
תגובות: 0

נגישות