ויזות וגרין קארד לארה"ב: אתר shopimmigration מציע מחירים קבועים והחזר כספי למסורבים
צילום: אתר Pixabay

ויזות וגרין קארד לארה”ב: אתר shopimmigration מציע מחירים קבועים והחזר כספי למסורבים

היזם, ששילם עשרות אלפי דולרים לשווא לעורכי דין שרלטנים, מציע שירות נגיש במחירים נמוכים בעשרות אחוזים מהמקובל בשוק

בימים האחרונים מדברים הרבה על סוגיית הוויזות לארצות הברית, אך ההתמקדות היא בוויזות של תיירים ישראלים.

אם אכן יושג הסכם עם ארה”ב שיאפשר לישראלים לטוס לארה”ב ללא ויזה, אין ספק שהדבר יקל מאוד על מאות אלפי תיירים מדי שנה. 

אלא שבעבור מי שזקוק לאשרה שאינה אשרת תייר, החיים הרבה יותר מסובכים. התהליך ארוך, הכסף זורם כמו מים והייעוץ שנותנים עורכי דין שונים לעתים קרובות מתגלה כחובבני או רשלני.

לשם כך הקים לאחרונה היזם ישראלי לירן יעקב רוזנפלד את אתר שופ-אימיגריישן (shopimmigration.com), שמציע למי שמבקש לקבל ויזות וגרין קארד מחירים קבועים ואחריות מלאה על הכסף. הכלל באתר פשוט: מי שלא מקבל ויזה או גרין קארד, מקבל את כספו חזרה. 

את הצורך הוא כמובן זיהה וחווה על בשרו: “לפני 3 שנים החלטתי שאני רוצה לעבור לגור ולעבוד בארה״ב”, הוא מספר לפואנטה. “פגשתי שני עורכי דין להגירה בישראל. שילמתי 1,000 שקל על שעת ייעוץ שלא הובילה לשום מקום, כי הסבירו לי שאין לי אופציות, והכסף ירד לטמיון. בהמשך, הגעתי כתייר לארה״ב ונשארתי חודשיים. הצגתי פרוייקט קולנועי שלי בהוליווד, ונפגשתי עם מספר עורכי דין להגירה שנתנו לי 3 המלצות שונות. שוב שילמתי עבור שעות ייעוץ, והפעם התברר שדווקא יש לי מספר אפשרויות:

“עורך דין ראשון אמר שכבעל חברה בארץ, אני יכול לפתוח סניף חדש באמריקה ולקבל ויזת L-1 בעלות של 7,500 דולר, אבל בנוסף הייתי צריך להכין תוכנית עסקית מיוחדת לרשויות שעולה כ-2,000 דולר נוספים.

“עורך דין שני הציע ויזת O-1, שהיא ויזה לאנשים מומחים בתחומם עם הישגים בעלי משמעות, ועלותה 6,000 דולר.

“עורך דין שלישי הסביר לי שאני לא באמת זכאי לשתי הויזות הראשונות, אבל הציע שעם הדרכון הפולני שלי אשקיע סכום של 100 אלף דולר ואשיג ויזת משקיע שנקראת E-2”.

לדברי לירן, חברים שעברו לעמק הסיליקון סיפרו כל אחד סיפור אחר, מה שגרם לו להבין שתעשיית הוויזות המשגשגת פוגעת ברבים ומשאירה אותם גם מבולבלים וגם מרוששים: “שמעתי על המון אנשים ששכרו עורכי דין להגירה ובסוף קיבלו תשובה שלילית”, הוא מספר.  

עוד הוא אומר שהההתנהלות של רשויות ההגירה פשוט מתמרצות את עורכי הדין לפעול ברשלנות: “אם עורך דין מגיש קייס לא מקצועי, הרשויות האמריקאיות מבקשות ראיות נוספות, כך שעורכי הדין יבקשו מהלקוח עוד 1,000-2,000 דולר על מנת לענות לבקשה”.

לירן, אגב, מצא את עצמו פונה לעורך דין רביעי בארה”ב, ונדמה היה לו שהוא סוף סוף מקבל ייעוץ מקצועי:  “הוא הסביר לי שעם הרקע היזמי שלי ולאור העובדה שזכיתי בתחרויות וכתבו על סטארט-אפים שלי בעבר, אני יכול להשיג  גרין קארד באופן מיידי ולדלג על הוויזות האחרות. לשם כך הוא דרש ממני 15 אלף דולר, ואני שילמתי. אלא שלבסוף אותו עורך דין עשה עבודה מזעזעת, ואת הבקשה הראשונה שלי דחו. לבסוף ישבתי במשך מספר חודשים ועבדתי על הקייס שלי לבד והגשתי מחדש. קיבלתי את הגרין קארד. את ה-15 אלף איבדתי”.

“התהליך ששילמתי עבורו 15,000 דולר, נמכר ב-shopimmigration ב-4,500 דולר”

לאחר התלאות שעבר והכסף שהפסיד, החליט לירן להקים את האתר שגם מפשט את התהליך וגם מוזיל משמעותית את העלויות.

“הבנתי שישנם המון עורכי דין שרלטנים, שיש בעייה להבין מי באמת זכאי לויזה או גרין קארד ושהדרך לברר באמת מה האופציות הקיימות יקרה וכרוכה בכאבי ראש”, הוא אומר.

כל המחירים שלנו קבועים. למשל, אותו התהליך שאני שלמתי עבורו 15,000 דולר נמכר אצלנו ב-4500 דולר. אני מקווה שתוך שנה אותו שירות יעלה כ-1,000 דולר ויתבצע באופן דיגיטלי. המטרה שלי להוריד את מחירי השוק ולאפשר לאנשים להשיג ויזות עבודה או גרין קארד במחירים שפויים. אני מאמין שתוך שנה מהיום כל תהליכי ההגירה יעשו בממשק טכנולוגי פשוט וזול פי עשרה”. 

אילו מחירים ושירותים מציע אתר shopimmigration?

  • שיחת ייעוץ חינם: הגולשים ממלאים שאלון באתר, ולפיו לומדים אנשי האתר על מבקשי הויזות ומספקים שיחת ייעוץ חינם.

  • ביצוע פעולות כמו הארכת ויזה ללא עו”ד בתעריף נמוך: מערכות דיגיטליות באתר מאפשרות לעשות תהליכים מסויימים בכוחות עצמם ללא צורך בתשלום לעורך דין. לדוגמה, מי שרוצה להאריך ויזת עסקים/תייר יכול לעשות זאת ב-39 דולר במקום ב-500-1,500 דולר (עלות הארכת ויזה בשוק).

  • ויזות שונות: מחירים של 1,500-4,500 דולר.

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה:

תגובות: 0

נגישות