שמות מיוחדים לבנים שנולדו בחורף - פואנטה
צילום: אתר pexels.com

שמות מיוחדים לבנים שנולדו בחורף

אחת הדרכים הטובות ביותר לבחור שם לתינוק היא להשתמש בעונה שבה הוא נולד בשביל לקבל השראה. הנה כמה הצעות שרלוונטיות בעיקר בהקשר של החורף

יש הרבה סוגים של שמות לבנים אך חלוקה שלהם לקטגוריות יכולה לסייע להורים שמתלבטים. מומלץ להתייחס לשורה ארוכה של שיקולים כאשר בוחרים את השם המושלם, וחשוב לא פחות לשאוב השראה ממקורות שונים.

ניתן למשל להשתמש בעונה שבה התינוק נולד בשביל למצוא לו שם מתאים וכדאי להכיר את האפשרויות שעל הפרק.

התקופה הקרובה היא בסימן חורף ומסתבר שהיא מגלמת בתוכה לא מעט שמות מיוחדים לבנים.

אפשר למשל לבחור בין שמות שהמשמעות החורפית שלהם ברורה כמו מטר, סער וענן ויש הרבה הורים שמנצלים את ההזדמנות בשביל לקרוא לבן שלהם קשת או ברק.

שמות חורף לא פחות נפוצים הם יפרח ונרקיס ואפשר גם למצוא וריאציות מיוחדות על תנאי האקלים בחורף עם שמות כמו סופה.

אפשרות לא פחות אטרקטיבית היא להקדיש שמות מיוחדים לבנים שנולדו בחורף למשמעות הנלווית של העונה ומזג האוויר. את זה עושים עם שמות שקשורים למים כמו נווה, ים, יובל ונחל ועם שמות לבנים שיכולים להתאים גם לבנות כמו קאי, פלג, מפל ונחשול. השמות הקלאסיים בהקשר הזה הם גל ורביב ויש הרבה הורים שמשתמשים בהם גם בעונות אחרות של השנה.

מה מיוחד בחורף הישראלי?

אי אפשר לבחור שמות מיוחדים לבנים שנולדו בחורף בלי להתייחס לתנאי האקלים הייחודיים של ארץ ישראל.

בניגוד למקומות אחרים בעולם, החורף הישראלי מתאפיין בממטרים קלים שיורדים על כל הארץ ומטרתם לשטוף אותה מהחום והאבק של הקיץ ועונות המעבר.

עם זאת, קיימים הבדלים גדולים בין כמות הממטרים בצפון, במרכז ובדרום והורים יכולים להתחשב בזה כאשר הם בוחרים שמות לתינוקות.

כמו כן, לתקופת החורף יש משמעות תרבותית. החורף מעורר בנו את הריח של הגשם והקור והוא מזוהה גם עם מאכלים מנחמים כמו מרקים, פריחה של צמחים מסוימים מתוך האדמה ואפילו הרגלי בילוי ופנאי. כל אחד מעולמות התוכן הללו יכול לשמש גם הוא לבחירת שם שקשור לטבע כמו צבי, ירדן, גפן וכן הלאה.

אפשר גם לבחור שמות לילדים שנולדו בחורף הישראלי לפי החגים. חג החנוכה שנחגג בסביבות חודש דצמבר מסמל משפחתיות, אור ושמחה ולכן הוא מתאים לשמות כמו נור, מנור, הילאי, זוהר, מאיר, איתן, רשף ומאור. לאחר מכן מגיע חג הפורים שמציין שמחה, ריקודים ותחפושות ועבורו יתאימו שמות כמו אושרי, גיל, רונן, תגיל וששון.

לסיכום, בחירת שם לילדים היא משימה מורכבת אך יש לה גם הרבה יתרונות.

התפקיד של ההורים הוא למצוא שם שהם אוהבים באופן אישי ויש המון מקורות השראה. לבסוף, כדאי לערוך רשימה מסודרת של שמות אופציונאליים ולבחור מתוכם. 

קראו עוד כתבות מעניינות בפואנטה

תגובות: 0
נגישות