קונים בקבוקי מים קטנים? אתם משלמים עד פי 7 יותר מאשר על בקבוק 1.5 ליטר - פואנטה

קונים בקבוקי מים קטנים? אתם משלמים עד פי 7 יותר מאשר על בקבוק 1.5 ליטר

באופן אבסורדי, ככל שאת מקבלים פחות מים בבקבוק, כך אתם משלמים עליו יותר

אל תסתכלו בבקבוק אלא במה שיש בו: השוואה בין המחירים של בקבוקי המים המינרלים של נביעות מגלה פערי מחיר עצומים בין הבקבוקים בחישוב לפי ליטר. במילים אחרות, ככל שאתם קונים בקבוק קטן יותר – אתם משלמים הרבה יותר. החברה אמנם מספקת לכם הרבה פחות מים, אבל המחיר לבקבוק נשאר כמעט זהה, וכך המחיר עבור כל ליטר נוסק. שני הגדלים הכי פחות משתלמים הם בקבוקי חצי ליטר ובקבוקי 330 מ”ל של נביעות בייבי.

המחיר המשתלם ביותר הוא עבור בקבוק ליטר וחצי באריזת שישייה: בקבוק עולה 1.80 שקל, וכל ליטר מים 1.10 שקל. אם תבחרו לקנות את בקבוק הליטר החדש, תקבלו חצי ליטר פחות ותשלמו הרבה יותר -2.50 שקלים לבקבוק, כלומר, לליטר. המחיר גבוה כמעט פי 2.5. כך הולך וגדל הפער לליטר ככל שהבקבוק קטן.

הפער הגדול והמקומם ביותר הוא בהשוואה לבקבוקי הבייבי. כל בקבוק כזה מכיל 330 מ”ל בלבד. המחיר לאריזת שישייה הוא יותר מ-14 שקלים, והמחיר לליטר מגיע ל-7.30 – פי 7 ממחיר לליטר מים בבקבוק 1.5 ליטר. גם כאן, המחיר לבקבוק הוא 2.50 שקל – הרבה יותר מבקבוק 1.5 ליטר. למעשה, כשאתם קונים אריזת שישייה של נביעות בייבי אתם מקבלים פחות מ-2 ליטר מים ביותר מ-14 שקלים – רק שהסיכוי שתחשבו את זה בעודכם משוטטים בסופרמרקט נמוך מאוד.

אז אמנם כצרכנים מנוסים כולנו יודעים שאריזה נוחה שווה כסף, אבל כולנו גם יודעים שאמור להיות קשר בין כמות המוצר לבין מחירו. כאשר נביעות מפרסמת את הבקבוק החדש והנוח בתכולה של ליטר, אף צרכן לא מעלה על דעתו שהוא מצד אחד מקבל חצי ליטר פחות ומצד שני משלם כמעט פי 2.5 יותר.

באופן כללי, מן הראוי להפחית ככל האפשר את השימוש בבקבוקים רב-פעמיים. עם זאת, מאחר שברור לי שעדיין מדובר בשוק משגשג ובמוצר שימושי ונפוץ – הפתרון לצרכנים נבונים הוא לעשות שימוש חוזר בבקבוקים. מי שמאוד מעוניין להשתמש בבקבוקים קטנים, יכול לרכוש אותם אחת לכמה זמן ולמלא אותם מחדש. בתום השימוש, אל תשכחו להשליך אותם לפח מיחזור.

תגובות: 0

נגישות