כמה באמת יעלה לכם הבית חכם של בזק? - פואנטה

כמה באמת יעלה לכם הבית חכם של בזק?

בפרסומת מבטיחים עלות של כ-20 שקל לחודש, בפועל מדובר על כ-55 שקל בחודש

התלהבתם מהבית החכם של בזק ב-20 שקל לחודש שמבטיחים בפרסומת המששעשעת של קרין גורן וגידי גוב בטלוויזיה? אז זהו, שאם אתם רוצים בית חכם באמת, כזה שבו אפשר לכבות את האור והמזגן מאפליקציית Bhome, תשלמו הרבה יותר מזה. 20 שקל בחודש הוא מחירה של המצלמה בלבד. ולמה לא ידעתם מזה? משום שבסיומה של הפרסומת כתוב בפירוש 20 שקל בחודש. גידי גוב אומר במהירות “מ-20 שקל”, אבל יש סיכוי טוב שלא הבחנתם בפרט החשוב הזה.

BAIT HAHAM2 300x167

אז כמה עולה בית חכם? החבילה הבסיסית – הכוללת את מערכת הניהול, מצלמה וחיישנים למדידת טמפרטורה, תאורה ורעש בבית – עולה כ-20 שקל בחודש, אך אם תרצו לשלוט גם במזגן באמצעות האפליקציה, תצטרכו להוסיף 10 שקלים עבור המתג החכם של המזגן. אם תרצו בית קצת יותר חכם, ותרצו את חבילת “בית חכם ובטוח”, הכוללת מערכת ניהול, מצלמה, גלאי דלת או חלון ושקע חכם, תשלמו עוד 5 שקלים בחודש, מה שמעלה את המחיר כבר לכ-35 שקל בחודש, ואם תרצו בית ממש גאון ותרכשו את החבילה המלאה, הכוללת את מערכת הניהול, מצלמה, גלאי דלת וחלון, שליטה על המזגן ושקע נורה חכמה, תשלמו כבר כ-55 שקל בחודש – יותר מפי שניים מאותו בית חכם ומפתה שהוצג בפרסומת. המחירים הללו הם מחירי השקה ורלבנטיים לשלושת החודשים הקרובים.

במוקד שירות הלקוחות מרגיעים לקוחות שמרגישים מרומים, ומסבירים שבעוד שהמצלמה היא בשכירות חודשית, שאר המוצרים יישארו בתום שנתיים בידי הלקוח. המשמעות היא שכעבור שנתיים, העלות המצטברת של כל המוצרים החכמים תהיה 1,100 שקל – 300 שקל על מתג המזגן, 200 שקל על הנורה החכמה, 200 על גלאי הדלת ו-400 על המצלמה. שלושת הראשונים עוברים לבעלות הלקוח בתום השנתיים, ואילו על המצלמה הוא ימשיך לשלם מדי חודש בחודשו.

אפליקציית Bhome והמצלמה של בזק. עלות המצלמה כ-20 שקל בחודש, עלות החבילה החכמה המלאה כ-55 שקל בחודש. צילום: יח"צ

אפליקציית Bhome והמצלמה של בזק. עלות המצלמה כ-20 שקל בחודש, עלות החבילה החכמה המלאה כ-55 שקל בחודש. צילום: יח”צ

יצוין, כי את תשומת לבי לנושא הפנה גיא מרוז בתוכנית הבוקר של אורלי וגיא. כמעט 224,000 צפיות גרפה הפרסומת הזאת ביוטיוב, ולאור העובדה שגם צרכנים מודעים ומשופשפים כמו גיא מרוז הבינו מן הפרסומת כי מדובר בבית חכם ומשוכלל בכ-20 שקל לחודש, נראה שלא במקרה המילים “החל מ-” לא מופיעות על המסך בפרסומת.

תגובת בזק: “לקוח המצטרף לשירות הבית החכם של בזק נהנה ממערכת ניהול הכוללת מצלמת HD מתקדמת, גלאים חכמים המזהים תנועה בבית, רעש, טמפרטורה וכן מערכת אזעקה. בנוסף, המערכת מאפשרת קבלת התראות לטלפון הנייד, סרטונים, צפייה במתרחש בבית בזמן אמת ומכל מקום וכן המערכת מאפשרת לדבר עם בני הבית באמצעות אפליקציה ייעודית. כל זאת בעלות של 19.90 שקל בחודש במודל של שכירות, הכולל שירות ותמיכה וללא התחייבות. בזק מאפשרת רכישה של גלאים חכמים נוספים, המתממשקים למערכת, כגון גלאי מזגן חכם, שקע חשמלי חכם ונורה חכמה בעלות נמוכה בהרבה מהקיימת בשוק”.

תגובות: 0